WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 31.03 – 02.04.2017 r.

31 marca do 2 kwietnia odbyła się Wielkanocna Zbiórka Żywności. Polacy po raz kolejny nie zawiedli i przekazywali żywność na rzecz osób najbardziej potrzebujących w wybranych sieciach handlowych. Organizatorem akcji są Banki Żywności.

W akcji wzięło udział 31 wolontariuszy z naszej szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli P. I. Wójcik, P. N. Hebdy oraz pedagog R. Jarmuszkiewicz zbierali produkty żywnościowe w sklepie „Dąbrówka”.

Wielkanocna Zbiórka Żywności to akcja, której celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt Wielkanocnych. Tegoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności odbyła się w 347 miejscowościach w Polsce. Wzięło w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy odbierali produkty od darczyńców przy kasach w prawie 2 tys. sklepów.

W tym roku udało się zebrać 346 ton żywności, co pozwoli zapewnić spokojną i godną Wielkanoc ponad 170 tys. potrzebującym.

Co dzieje się z żywnością, która została zebrana podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności? Najpierw trafia ona do magazynów Banków Żywności, gdzie jest sortowana, ważona i liczona, a następnie przekazywana lokalnym organizacjom społecznym: domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta korzystają także rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za włączenie się w pomoc najbardziej potrzebującym, za to, iż pomimo gorącego okresu przedświątecznego, przekazują żywność i pamiętają o innych.

Pedagog Renata Jarmuszkiewicz

ng (1)

ng (7)

ng (8)

Wszystkie zdjęcia w galerii.