Obchody 100 lecia Niepodległości.

W piątek 9 listopada 2018 roku uczniowie Niepublicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej zebrali się w kościele w Zbylitowskiej Górze, by uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, czyli setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, podczas której modlili się za Polskę i dziękowali za wolność. Podczas kazania ksiądz proboszcz przedstawił historię Polski.

Po Mszy Świętej i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, w obecności pocztu sztandarowego, rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez panią Annę Sowę i księdza Tomasza Biernata, oddająca melancholię i smutek czasu okupacji oraz euforię towarzyszącą zrzuceniu przez Polskę kajdan zaborców.

Uczniowie Szkoły Podstawowej zabrali nas w krótką podroż do przeszłości. W bardzo ciekawy sposób przypomnieli czasy, w których przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o odzyskanie niepodległości. Mogliśmy także usłyszeć wspaniałe pieśni patriotyczne wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej oraz Elizę Gąsiorowską. Ta krótka podróż do przeszłości po drogach wiodących Polaków do wolności była dla wszystkich ważną lekcją patriotyzmu.

ZmniejszoneDSC07872

ZmniejszoneDSC07884

ZmniejszoneDSC07893

ZmniejszoneDSC07899

ZmniejszoneDSC07903

 

ZmniejszoneDSC07904




Dane kontaktowe



Przyjazne linki