Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela połączone ze Ślubowaniem klas pierwszych.

Dnia 14 października  wszystkich członków naszej gimnazjalnej społeczności   połączyły dwa ważne dla nas wydarzenia- uroczyste obchody Dnia Nauczyciela oraz Ślubowanie pierwszoklasistów. Święto  Edukacji Narodowej  jest okazją do podziękowań i serdecznych wyrazów wdzięczności, jakie każdego roku składają uczniowie swoim Nauczycielom i Wychowawcom, drugie- momentem, od którego  uczniowie klas pierwszych mogą poczuć się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Obydwa wydarzenia to okazja do wielu wzruszeń.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas pierwszych  pod kierunkiem wychowawców- Pani A. Bulandy oraz Pani K. Rygiel.

Wiersze, piosenki, kwiaty, humorystyczne scenki o szkole- wiele atrakcji, by uczynić ten dzień  szczególnym.

Dzień ten był wyjątkowy także dlatego, że zaszczycił nas swoją obecnością Pan Andrzej Grabowski – Kawaler Orderu Uśmiechu –  poeta, prozaik i niezależny publicysta, autor kilkudziesięciu książek dla dzieci i młodzieży.

Mamy to szczęście, że wielokrotnie gościliśmy Pana  Andrzeja Grabowskiego  w murach naszej szkoły. Był honorowym gościem w dniu nadania naszemu Gimnazjum im. Kawalerów Orderu Uśmiechu 2004r.i niemal co roku przybywa do nas w towarzystwie poetów z Polski i zagranicy na wyjątkowe i niepowtarzalne lekcje literackie.

Pan Andrzej Grabowski okazał się wiernym Przyjacielem i pierwszy wystąpił w obronie  naszej szkoły przed nielogiczną i absurdalną decyzją samorządców. Mówił, że nikt nie może odbierać nam prawa do raz nadanego imienia  Kawalerów Orderu Uśmiechu, napisał również list otwarty, który publikujemy na stronie internetowej naszej szkoły.

My, chcąc wyrazić swoją wdzięczność, przygotowaliśmy dla Naszego Drogiego Przyjaciela  napoleońską czapkę, doceniając drzemiącego w poecie  „Napoleońskiego ducha” oraz własnoręcznie wykonany  album zawierający zdjęcia, wycinki z archiwalnych numerów szkolnej gazetki, rysunki młodzieży -wszystko o spotkaniach z poetami w Zbylitowskiej Górze-  by był miłą sercu pamiątką na długie jesienne wieczory.

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich  było niespodziewane pojawienie się w naszym gimnazjum czarownic z Ciężkowic.   Przywiodła je wypasiona stołówka w Buczynie obfitująca w ślimaczki, węże, jaszczurki oraz chęć porozrabiania  na porządnej imprezie i postraszenia „pierwszaczków”. Nie spodziewały się, że spotkają  w  Zbylitowskiej Górze przyczynę wszystkich  swoich nieszczęść-  Andrzeja Grabowskiego. Odkąd opublikowano jego książkę ”Polowanie na czarownice”- biedne nie mają ani chwili spokoju!

Jeszcze raz z całego serca  dziękujemy  Naszemu drogiemu Przyjacielowi za wszystko!!!
A. 15Bulanda